سبد خرید

سخن رئیس هلدینگ

 

به نام خداوند جان و خرد

هلدینگ ونداد بعنوان یک مجموعه فرهنگی با اجزای سازمانی انتشارات ونداد به شماره پروانه ملی 8837 ، انجمن ادبی ونداد به شماره شناسه ملی 3981664، موسسه فرهنگی و هنری شهر هوشمند خلاق ونداد به شماره پروانه ملی 1470 و فروشگاه آنلاین آثار فرهنگی و هنری ثبت شده در سامانه های رسمی متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به همت والای جمعی از فعالان و محققان علاقه مند به حوزه های فرهنگی، ادبی، هنری و صنایع دستی با بکارگیری اصول مبتنی بر شرکت های شتابدهنده های فناوری و موسسات دانش بنیان و متعهد به توسعه مرزهای دانش و فناوری دیجیتال در عرصه های تولیدات مرتبط با فرهنگ و هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، کودک و نوجوان ایجاد شده است. این هلدینگ در جهت ارتقای مقوله های مرتبط با دیپلماسی های فرهنگی مبتنی بر تاریخ، هنر، فرهنگ و اندیشه ایرانی و اسلامی، توسعه فلسفه و جامعه شناسی کاربردی، سواد رسانه ای، مولفه های اجتماعی سلامت، سواد رسانه ای، سواد سلامت، حقوق بشر، صلح، جهانی شدن، محیط زیست و توسعه پایدار در جامعه ایران در هزاره سوم در شهرستان قائم شهر مشغول به فعالیت می باشد.

هلدینگ ونداد با عنایت به فرصت ها و ظرفیت های موجود در سطح محلی، ملی و بین المللی در زمینه تولید، انتشار و فروش کتب، محصولات فرهنگی، ادبی، هنری و صنایع دستی و همچنین تولید محتواها و برنامه های نرم افزاری مرتبط با فناوری های نوین آموزشی در فضای مجازی توسط پدیدآورندگان نسل جوان و نیز شرایط موجود بازار کسب و کار این مقوله ها در جامعه ایران بالاخص استان مازندران، سعی نموده است، با ایجاد یک بستر مناسب و حمایتی از نویسندگان و هنرمندان جوان، رسالت خود را در حفظ، ارتقا و ترویج فرهنگ های بومی ایران بالاخص مازندران و همچنین توسعه تولیدات و فروش محصولات مرتبط با اهداف هلدینگ تا حد توان خود باعث رونق اقتصاد فرهنگ و هنر در شهرستان قائم شهر گردد.

با چنین رویکردی، هلدینگ ونداد از تمامی اعضای محترم هیات علمی، محققان، دانشجویان، مولفان، هنرمندان فعال در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و موسسات فرهنگی و هنری و نیز علاقه مندان و فعالان جامعه مدنی کشور دعوت به همکاری و سرمایه گذاری مشترک در پیشبرد اهداف خود می نماید. در خاتمه از حمایت های علمی و عملی و فناورانه، جناب آقای دکتر حسن خانی ایوریق قائم مقام رئیس هلدینگ ونداد کمال تشکر را دارم.

آمنه قربانی
رئیس هلدینگ ونداد

دانش، ميراثي است كريم…
هرگاه خدا بنده اي را خوار نمايد او را از آموختن علم بر كنار مي دارد. امام علي (ع)

مهمترين عامل در كسب خود كفايي و بازسازي، توسعه مراكز علمي – تحقيقاتي و تمركز و هدايت امكانات و تشويق همه جانبه مخترعين و مكتشفين و نيروهاي متعهد و متخصص است كه شهامت مبارزه با جهل را دارند و از لاك نگرش انحصاري علم به غرب و شرق در آمده اند و نشان داده اند كه مي توانند كشور را روي پاي خود نگه دارند. انشاءالله اين استعدادها در پيچ و خم اداري خسته و ناتوان نشود. امام خميني (ره)

 

حمد سزاوار يگانه ايست كه حمد خود را به زبان خود فرمود از اينكه در خور حمدش زباني نبود. آنجا كه او حمد خود گذارد احدي حق حمد و هستي ندارد. اهل حمد كه مقربان درگاه و مخصوصان بارگاهند به اشاره (الحامدون لله) صفات آن ذاتند و در تجليات ذاتي ذي الجلال و جلوات جمال حق متعال مات. ما حمد يك نعمتش ندانيم چگونه حمد ذاتش توانيم؟ اما از آنكه خاك را جان داد و دانش در نهادش نهاد و كدورتش را به صفاي عقل بپرداخت و به تشريف (خلق الله آدم علي صورته) مخلع ساخت و فرمود ناتواني خود را بدان و حمد ما را بهر زباني كه داني و تواني بخوان، با آنكه حقوق مرا نسبت به خود نداني و حمد مرا بقدر كمتر نعمتي نتواني. لهذا بقدر وجود خود حمد گوييم و صراط سپاسش را به حركت نملي پوييم.

تذكر و تفكر در مراحل مختلف پا به پاي يكديگر پيش مي روند. آري بايد فكر را بكار انداخت و از جرياناتي كه در اطراف انسان مي گذرد براي كسب معلومات جديد و شناخت بيشتر استفاده كرد، بايد فكر را بكار انداخت و از جمود و ركود بيرون آمد و از حالت ايستايي به پويايي رسيد. تفكر اساس تعالي و تكامل مادي و معنوي انسان است و او را از بسياري موجودات متمايز مي سازد. تفكر انسان را از مرحله احساس به مرحله تعقل مي رساند و از مرتبه حيواني به مقام انساني سوق مي دهد. در همين راستا بود كه رسول مكرم اسلام فرمود كه « زمين مرده است، انسان آن را زنده مي كند. انسان مرده است با روح زنده مي شود. روح مرده است با عقل زنده مي شود. عقل مرده است با علم زنده مي شود. علم مرده است با عمل زنده مي شود و عمل مرده است با اخلاق زنده مي شود» پس مي توان گفت: انسان دانا اشرف از انسان نادان، حيوان، نبات و جماد است. پس در حقيقت علم موجود اشرف و در رتبه فزون تر از همه است تا زمان بحث در گوهر علم فرا رسد كه ببينيم چگونه گوهري است. تفكر در آفرينش همه اساس زندگي انسان را تشكيل مي دهد و با نبود اين احساسات زندگي بي هدف باقي مي ماند و شور و نشاط خود را از دست مي دهد.

آري بي شك انسان عاشق جمال و كمال است و عين جمال و عين علم و خلاصه عين همه صفات كمال است. پس دوستي با خدا سرآغاز همه خوبيهاست. ولي اين جاذبه و تسليم فطري و ناخود آگاه كافي نيست چرا كه در ميدان خودسازي، تزكيه، جهاد رياضت و تفكر آگاهانه شرط است. در اين راستا بايد نيروهاي فطري را بكار گرفت و با اختيار و انتخاب تسليم خواست دوست شد. آري محبت خدا در صورتي كارساز است كه در مقام عمل نمودار گردد. از اينجاست كه جنبش نرم افزاري مي تواند موجب گسترش معاني و مفاهيم والايي از قبيل: مهرورزي به مردم، عدالت خواهي و عدالت دهي، گفتگوي بين اديان، انديشه ها، احزاب و تمدن ها، وفاق ملي، منطقه اي و جهاني براي ايجاد و گسترش صلح و دوستي و پرهيز از جنگ و خونريزي و در نهايت رسيدن به سعادت و كمال الهي بر اساس اجراي فرامين خداوند مهربان در اين جهان هستي شود.

با توجه به اين مقدمه:
ملت ايران با داشتن سابقه فرهنگي و تمدني چند هزار ساله، انديشمنداني توانا و جواناني متعهد و متخصص: جنبش نرم افزاري را در هزاره سوم نه فقط يك ضرورت اجتماعي و علمي مي پندارد بلكه براي رسيدن به جايگاه واقعي روح ايراني خود چه در بعد نرم افزار و چه در بعد سخت افزار دل در گرو آن دارد. از اين رو بعد از گذشت دوره هاي مختلف تاریخ معاصر ایران در بعد از سال 1357 ه.ش که شامل استقرار، جنگ تحميلي، سازندگي، بنا كردن و شكوفايي پايه هاي مردم سالاري ديني بوده است. جاي خالي كلمه اي كه بتواند آرمان شهری در اندیشه ایرانی ايجاد نمايد، در ميان هر ايراني احساس مي گرديد. كلمه اي كه اين بار نه در شعار بلکه در میدان عمل مي بايست جنبشي را سازماندهي مي كرد كه ايران را تا سال 1404 ه.ش كشوري توسعه يافته با جايگاه اقتصادي علمي و فناوري در سطح منطقه با هويت اسلامي و انقلابي الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بين الملل تبديل مي كرد، و اين كلمه براستي همان جنبش نرم افزاري بود.

 

حال وظيفه چيست !

مي بايست هر ايراني آنرا در هر جايگاهي كه مي باشد، آنرا به عمل در آورد.بدينسان هلدینگ ونداد بعنوان یک مجموعه فرهنگی با توجه به اهميت و گسترش روز افزون توسعه مرزهای دانش و فناوری دیجیتال در عرصه تولیدات مرتبط با فرهنگ و هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، کودک و نوجوان در جهت ارتقای مقوله های مرتبط با دیپلماسی های فرهنگی مبتنی بر تاریخ، هنر، فرهنگ و اندیشه ایرانی و اسلامی، توسعه فلسفه و جامعه شناسی کاربردی، سواد رسانه ای، مولفه های اجتماعی سلامت، سواد رسانه ای، سواد سلامت، حقوق بشر، صلح، جهانی شدن، محیط زیست و توسعه پایدار در جامعه ایران در هزاره سوم در شهرستان قائم شهر مشغول به فعالیت می باشد، تا مانند ديگر فرزندان و وارثان اين مرز و بوم در جاي جاي كشور پهناور و هميشه سربلند ايران هم پاي بزرگان علم و فرهنگ و فناوری در مراكز تحقيقاتي و اجرايي داخل و خارج كشور، با امكانات موجود سعي نمائیم تا شايد بتوانیم سهم خود را در راستاي شكوفايي علمي و پژوهشي كشور عزيزمان ايران ادا نمايیم.

به اميد ايراني آباد، آزاد و سربلند در تمامي عرصه ها

دكتر حسن خاني ایوریق
قائم مقام رئیس هلدینگ ونداد

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.