سبد خرید

برگزاري جشنوارها، کنسرت ها و نشست های ادبی تلاشي در راستاي اغناء روحيه مشارکت سازمانی، بین سازمانی و توده های مختلف مردمی با گرایش ها و فرهنگ ها و آداب مختلف با محوریت اجرایی اعضای محترم هیات علمی، محققان، دانشجویان، مولفان، هنرمندان فعال در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و موسسات فرهنگی و هنری و نیز علاقه مندان و فعالان جامعه مدنی کشور در عرصه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، و هنری براي اشتراک گذاری معلومات و اطلاع از يافته هاي جديد در عرصه های مورد علاقه خود در علم، فرهنگ و دانش با رویکردی جامعه محورتر است. علاوه بر آن، برگزاری چنین گردهمایی هایی به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه ای برای فعالیتهای جمعی کمک شایانی می نماید.

يكي از فعاليتهاي مهم هلدینگ ونداد، برگزاري جشنوارها، کنسرت ها و نشست های ادبی در عرصه های مرتبط با شهر هوشمند خلاق با رویکردی فناورانه به مقوله های علمی، اجتماعی، فرهنگی، ادبی، هنری در سطوح مختلف استانی، منطقه ای، ملی و بين المللي مي باشد كه می تواند از طريق همكاري های فرهنگی و هنری، اجتماعی و فناوری، علمی و پژوهشی مشترك با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، شبکه های علمی، سازمان ها، ادارات و شرکت ها و موسسات و انجمن های دولتی و غیر دولتی در سطح ملی و بین المللی اجرا شود. لذا در راستاي هرچه بهتر انجام شدن این فعالیت ها، موسسه فرهنگی هنری تک منظوره شهر هوشمند خلاق ونداد بعنوان یکی از اجزای هلدینگ ونداد، در اردیبهشت ماه سال 1399 تاسیس و شروع بکار نموده است. این موسسه مجموعه اي را تحت عنوان راهنماي جامع برگزاري برگزاري جشنوارها، کنسرت ها و نشست های ادبی تنظيم كرده است. در اين آئین نامه سعي شده است، وظايف واحدهاي مختلف زير مجموعه همايش با جزئيات كامل بيان گردد تا راهنماي مناسبي براي برگزاركنندگان باشد. در همين راستا کلیه اجزای ساختاری هلدینگ ونداد، خدماتي را توسط كارشناسان هلدینگ در زمان معين با هماهنگي و پيگيري موسسه فرهنگی هنری تک منظوره شهر هوشمند خلاق ونداد ارائه مي نمايند. اميد است اجراي اين برنامه بتواند بخشي از مشكلات فرا روي برگزاركنندگان محترم را حل كرده و در برگزاري برگزاري جشنوارها، کنسرت ها و نشست های ادبی مفيد واقع شود.

 

جشنوارها و نمایشگاه ها:

جشنواره ها و نمایشگاه ها گردهمايي رسمی می باشند که در راستاي تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستاي توسعه ي كشور در ابعاد فرهنگي، ادبی، هنری، علمي و فناوري با هويّت اسلامي و ایرانی و اقدام به جهاد علمي در ارتقای جنبش نرم افزاري و توسعه‌ي همه جانبه‌ي كشور و ايجاد زمينه‌هاي نوآوري و شكوفايي در فعالیت های جامعه محور با هدف بهره‌گيري از ظرفیت‌ها و توانائی‌های اعضای محترم هیات علمی، محققان، دانشجویان، مولفان، هنرمندان فعال در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و موسسات فرهنگی و هنری و نیز علاقه مندان و فعالان جامعه مدنی کشور در عرصه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، و هنری برگزار مي گردد. همایش / كنگره داراي سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره اي از يك تا پنج سال يكبار تكرار مي گردد. طول مدت جشنواره ها معمولا یک تا هفت روز یا در موارد خاص بیشتر مي باشد.

 

کنسرت ها:

کنسرت های تخصصی عبارت است از نوعی از اجتماعات و گردهمايي ها كه هدف آن برپایی نشست های تخصصی در زمینه موسیقی و آواز در سبک های مجاز و مورد تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. کنسرت ها به صورت ارائه فردی / گروهی ارائه مي گردد و طول مدت آن بيش از يك روز و معمولا دو تا سه روز مي باشد.

 

نشست های فرهنگی:

نشست های فرهنگی به منظور آموزش مسائل فرهنگی و ادبی با هدف بهره‌گيري از ظرفیت‌ها و توانائی‌های فرهیختگان فرهنگی و اجتماعی، شعرا و ادبای و مولفین فعال در انجمن های ادبی در حوزه ی ادبیات در بخش های شعر، داستان، پژوهش، زندگینامه، تذکره و … فی مابين در سطح موضوعات تخصصي درباره موضوعي خاص به صورت سخنراني، مشارکتی و كار گروهي برگزار مي گردد. در نشست های فرهنگی هر يك از سخنرانان درباره جنبه خاصي از موضوع به بحث مي پردازند. مخاطبين نشست های فرهنگی جامعه علمي دانشگاهي، فرهیختگان، نخبگان، فعالان و علاقه مندان عرصه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، و هنری مي باشند. طول مدت کارگاهها معمولا يك و یا دو روز است.

* عبارت مراسمات برای سهولت در بیان مفاهیم این آئین نامه، به معنی مجموعه جشنوارها، کنسرت ها و نشست های ادبی می باشد.

 

فرایند اجرایی

تصویب در شورایعالی هلدینگ ونداد برای برگزاري مراسمات

بر اساس اعلام نظر هر یک از اجزای هلدینگ ونداد، تقاضاي برگزاري مراسمات ابتدا در شورایعالی هلدینگ ونداد مصوب و سپس در صورت نیاز جهت اخذ مجوزهای بعدی براساس نوع مراسم با ذكر عنوان، نوع مراسم و تاریخ برگزاری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر ارائه می گردد.

تصویب در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

در صورت برگزاری مراسمات در سطح استانی و ملی مجوزهای لازم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران می بایست اخذ گردد. در این مرحله ممکن است از برگزار کنندگان دعوت شود جهت ارائه دلایل برگزاری مراسمات در معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حضور یابند.

 

تصویب در هیات وزیران

در صورت برگزاری مراسمات در سطح بین المللی مجوزهای لازم از هیات وزیران با هماهنگی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست اخذ گردد.

 

ارکان اجرایی و علمی مراسم علمی

هر مراسم علمی دارای ارکانی از قبیل رئیس شورای سیاست گذاری، شورای سیاست گذاری، دبیر کل، دبير اجرايي، کمیته اجرایی می باشد.

 

وظایف ارکان اجرایی

وظایف رئیس شورای سیاست گذاری

رئیس شورای سیاست گذاری به عنوان بالاترین مقام، مسئولیت اجرایی، علمی و مالی مراسم علمی را برعهده دارد.

وظایف اعضای شورای سیاست گذاری

جلسات شورای سیاست گذاری به منظور تصميم گيري در خصوص موارد زیر برگزار می گردد:

الف) تعيين نام نهایی، زمان برگزاری، مکان برگزاری، سطوح اجرایی بين المللي و ملی و مكان دبيرخانه.

ب) بررسي چگونگي تامين و هزينه كرد منابع مالي مراسم شامل نوع تعامل با سازمانها و حامیان.

ج) بررسي رئوس وظایف کمیته اجرايي و کمیته علمی و نوع و چگونگي همكاري سازمان و موسسات در برگزاري مراسمات.

د) طرح و بيان پيشنهادات، تجربيات و توصيه هاي لازم در خصوص نحوه برگزاري هرچه بهتر مراسمات.

وظایف دبیر کل

دبیر کل همان مدیرمسئول موسسه می باشد و کار نظارت بر فعالیت دبیر اجرایی مراسم را بر عهده دارد.

 

دبير اجرايي

دبیر اجرایی پس از تعيين و دريافت ابلاغ از سوی مدیرمسئول موسسه یا همان دبیرکل همایش، مبادرت به تشكيل كميته اجرائي با هماهنگی دبیرکل مي نمايد. دبير اجرائي مراسمات افراد متناسب و داراي توانمندي هاي لازم را جهت عضويت در كميته اجرائي و شركت در جلسات دعوت مي نمايد.

شرح وظايف كميته اجرايي

اعضای این کمیته موظفند محورهاي اجرایی مراسم علمی را به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند. همچنین این اعضا می بایست موارد مرتبط با کمیته را مشخص نمایند و جهت تصویب به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند.

 

واحدهاي عملياتي كميته اجرايي

دبيرخانه، هماهنگي و تبليغات

انتشارات

تداركات

تشريفات، روابط عمومي

سمعي و بصري

طراحي و امور سايت

امور مالي مراسمات

الف) اعتبار تخصيصي از طريق هلدینگ ونداد

ب) وجه ثبت نام شركت كنندگان

ج) كمك مالي و اجرايي دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، شبکه های علمی، سازمان ها، ادارات و شرکت ها و موسسات و انجمن های دولتی و غیر دولتی در سطح ملی و بین المللی

د) جذب حاميان مالي

ه) واگذاري غرفه هاي مراسمات

و) فروش كتاب در جنب مراسم علمی

ز) جلب كمك از سازمانها و ارگانهاي مختلف مدیریت شهری به صورت تامين اعتبار یا در اختيار قراردادن امكانات مورد نياز مراسمات

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.