سبد خرید

شاعر و نویسنده برگزیده کودک و نوجوان

رزومه ی ادبی فرهنگی استاد کیومرث باغستانی

برگزیده شعر کودک و نوجوان در اولین جشنواره ی جایزه ی ادبی فرزانه، آبان 1398- قائم شهر

کیومرث باغستانی متولد 1337 قائم شهر دانش آموخته ی دانشگاه آزاد سوادکوه از سال 1363 به طور جدی فعالیت خود را در عرصه ی ادبیات آغاز و با ارسال شعر و داستان به صدا و سیمای مازندران جایی برای خود دست و پا نمود. ایشان در سال 1370 بعد از گذراندن دوره ی نویسندگی در مرکز صدا و سیما به نویسندگی برنامه ی کودک و نوجوان آن مشغول شدند.

( کیا ) در همین سالها به سراغ مطبوعات کشور رفت و با سر دبیران سروش نوجوان، کیهان بچه ها، اطلاعات هفتگی، مجله جوانان، کیهان فرهنگی و … ارتباط تنگاتنگ برقرار نمود.

باغستانی با شاعران معاصر کشوری از جمله قیصر امین پور، سید حسن حسینی، مشفق کاشانی، حمید سبزه واری، سلمان هراتی، علیرضا قزوه و حسین فردی و … ارتباط نزدیکی داشت و در جلساتی که در تهران برگزار می شد حضور می یافت.

حضرت دوست مدرس داستان در حوزه ی هنری – داور علمی و اجرایی اشک انار – آواز قو – خیمه های سوخته و دهها جشنواره ی دیگر بودند و هستند.

وی علاوه بر گذراندن دوره های تخصصی در نویسندگی – خبرنگاری – دانشنامه نویسی- زندگی نامه نویسی و ادبیات نمایشی کودک و نوجوان  مقام 50 رتبه ی برتر و اول کشوری ، استانی و ملی را داراست.

ایشان با 22 جلد کتاب در حوزه ی شعر، داستان و نقد ادبی از خود چهره ای ملی و کشوری ساخت که دو اثر ایشان در دو دوره، بهترین کتاب سال را به خود اختصاص داد.

عناوین کتاب این شاعر و نویسنده بزرگوار قائم شهری به ترتیب آورده میشود تا قائم شهری ها به خود ببالند از اینهمه شکوفایی …

یک جاده از ستاره – با ستاره ها کمی بخند – مثل خواب یک چشمه – او همان فرشته است- او عقاب آسمان بود – هواپیمای کاغذی – آمبولانس هوایی – یک خلبان واقعی – سیاره ی گوجه فرنگی – مخترع هواپیما – نیاوش و ببر هوایی – می خواهم خلبان بشم – کلاغ با اشتها – چون چتر زیر باران – عیار 8 – جنگ درنگ – به رنگ هامون – اشک انار – همه ی حرف ها را نمیشود نوشت – آواز قو – اینجا هیچکس شبیه نو نیست – باز شناسی ادبیات

انجمن ادبی ونداد – قائم شهر

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.