سبد خرید

بسمه تعالی
تفاهم نامه همكاري‌هاي مشترك فرهنگی، علمي، پژوهشي و فناوری

 

 

مقدمه‌ي تفاهم نامه:
در راستاي تحقق اهداف دولت در راستاي توسعه ي كشور در ابعاد فرهنگي، علمي و فناوري با هويّت ایرانی و اسلامي و اقدام به جهاد علمي در ارتقای جنبش نرم افزاري و توسعه‌ي همه جانبه‌ي كشور و ايجاد زمينه‌هاي نوآوري و شكوفايي در پژوهش هاي فرهنگی، علمي و فناوری، تفاهم نامه‌ي حاضر با هدف بهره‌گيري از تخصص‌هاي مختلف فرهنگی، علمي، تحقيقاتي، فناوری، تجهيزاتي، آزمايشگاهي، كارگاهي و كتابخانه‌اي، ارائه راه حل‌هاي مناسب علمي، بومی، کاربردی و جامعه نگر در مسائل مربوط به حوزه های مدیریت و توسعه مرزهای دانش و فناوری، علوم پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، کودک و نوجوان و در جهت ارتقای مقوله های مرتبط با دیپلماسی های فرهنگی مبتنی بر تاریخ، هنر، فرهنگ و اندیشه ایرانی و اسلامی، توسعه فلسفه و جامعه شناسی کاربردی، سواد رسانه ای، مولفه های اجتماعی سلامت، سواد سلامت، طب پیشگیری، حقوق بشر، صلح، جهانی شدن، محیط زیست و توسعه پایدار در جامعه ایران در هزاره سوم در شهرستان قائم شهر، اين تفاهم نامه منعقد مي‌گردد.

ماده‌ي 1- اهدف تفاهم نامه:
1-1- ارتقاء، سازمان دهي، توسعه همكاري و بهره مندي از توانايي ها، تخصص ها و امكانات سخت افزاري و نرم افزاري دو طرف در امر آموزش‌هاي نظري و كاربردي، فعالیت های علمی، پژوهش های جامعه نگر و فناوری های نوین دیجیتال.
2-1- سعي و تلاش مجدانه و مستمر براي نيل به اهداف علمي تدوين شده بر اساس سند چشم انداز بيست ساله‌ و نقشه علمی کشور.
3-1- ايجاد بستر مناسب جهت ارتقای انگيزه و ترويج روحيه‌ي پژوهش و فناوری و مشاركت آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، علمي، پژوهشي و فناوری بین سازمانی در دانشگاه ها، مراكز و شبکه های تحقيقاتي، سازمان ها و ادارات، موسسات علمي و فرهنگی و هنری، سازمان های مردم نهاد در سطوح محلی، ملی، منطقه اي، و بين المللي در اجراي پروژه ها و شبکه های آموزشي و پژوهشي مرتبط و مشترك.
4-1- بالا بردن سطح مهارت‌هاي علمي و عملي پژوهشگران و فناوران در حوزه هاي آموزشي، فرهنگی، اجتماعی، پژوهشي و فناوری با رویکرد به تربيت نيروي انساني پژوهشگر و فناور در دانشگاه ها، مراكز و شبکه های تحقيقاتي، سازمان ها و ادارات، موسسات علمي و فرهنگی و هنری، سازمان های مردم نهاد در سطوح محلی، ملی، منطقه اي، و بين المللي.
5-1- برگزاري نشست ها و هم اندیشی های ادبی، علمي و فرهنگی و اجتماعی مشترك از جمله اتاق فکر، سمينار، سخنراني هاي علمي، كارگاه هاي آموزشي، نمايشگاه و … .
6-1- انجام پژوهش‌هاي کاربردی جامعه محور، پژوهش هاي پايه‌اي، اپيدميولوژيك و كاربردي جهت پيشگيري و درمان بيماري‌ها و مشکلات حوزه سلامت و نیز پژوهش های مرتبط با ارتقای سواد همگانی در عرصه های جامعه و سلامت در شهرستان قائم شهر با سرمايه گذاري مالي دو طرف.
7-1- تلاش در راستاي نهضت توليد علم بصورت طراحي و راه اندازي بانك ایده و اختراع، اطلاعات علمي، پروژه‌های تحقيقاتي، كتاب‌ها و مجلات در حيطه‌هاي بهداشتي پزشكي، روانشناسي، فني و مهندسي ، علوم انساني و علوم پايه، در سطح استان، با رعايت قوانين دولت جمهوري اسلامي ايران.
8-1- ايجاد ارتباطات بین شهروندی جهت افزايش مشاركت عمومي در مقوله حقوق بشر، فلسفه، سلامت همگاني و توسعه پايدار در سطح محلي، ملي، منطقه اي، بين المللي

ماده‌ي 2- روش اجرايي تفاهم نامه:
1-2- طرفين يكي از متخصصين خود را به عنوان نماينده تعيين و به طرف مقابل معرفي مي‌نمايند.
2-2- نمايندگان دو طرف، هر 3 ماه يكبار جلسات مشترك داشته، برنامه ريزي و هماهنگي‌هاي لازم را در راستاي اهداف اين تفاهم نامه و تعيين و تدوين خط مشي كلّي اولويت بندي و اجراي پروژه هاي مشترك معمول مي‌دارند. كليه‌ي توافق‌هاي حاصله بين نمايندگان دو طرف صورتجلسه شده، مورد بررسي واحدهاي زيربط قرار مي‌گيرد و نتيجه به طرف مقابل اعلام مي‌شود.
3-2- در صورت بروز هر گونه اختلاف در اجراي اين تفاهم نامه؛ جلسه اي با حضور امضا كنندگان تفاهم نامه تشكيل مي‌شود و پس از بحث و بررسي تصميم‌هاي لازم اتخاذ خواهد شد.
4-2- اين تفاهم نامه از هر نظر تابع قوانين و مقررات حاكم بر دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های صادر کننده مجوزات طرفین است و از مقررات عمومي حاكم بر جمهوري اسلامي ايران تبعيت مي نمايد و در كليه ي مراحل كار، طرفين قرار داد ملزم به رعايت اصول اخلاق پژوهش و همكاري هاي علمي بين دو طرفین مي باشند.
5-2- دو طرف حد اعلاي تلاش خود را در حل مشكلات و مسائل علمي و پژوهشي مورد بحث اين تفاهم نامه بطور مشترك خواهند داشت.
6-2- در صورتي كه اجراي پروژه تحقيقاتي به دانش فني يا اختراع منتهي شود، نتايج حاصله طبق توافق حاصله برمبناي قراردادهاي منعقده‌ي بعدي بالمناصفه به طرفين تعلق دارد.
7-2- در پروژه‌هاي مشترك، پروپوزال بصورت مشترك بين دو مجري از دو طرف پيشنهاد مي‌شود و سهم هریک و اعضاي هيات علمي دو طرف در نتايج علمي و دستاوردهاي مربوطه يكسان خواهد بود.
8-2- دستاوردهاي پژوهشي طرح‌هاي پژوهشي مشترك، پيش از ارسال به مجله يا كنفرانس ، همايش،…بايد مورد توافق كتبي طرفين و تائيد رعايت مفاد تفاهم نامه قرار گيرد.

ماده‌ي 3- هزينه ها:
1-3- به منظور تامين منابع اعتباري لازم براي اجراي پروژه های مشترك، از منابع قابل دسترس در شهرستان، استان يا سطح ملي یا بین المللی اقدام و در طرح هاي مشترك مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
2-3- هزينه هاي اجرائي پروژه هاي پژوهشي بر اساس مفاد پروپوزال هاي پيشنهادي در صورت تائيد دو طرف با انعقاد قراردادهاي مستقل توسط دو طرف تامين و پرداخت خواهد شد.

ماده ي 4: رسميت تفاهم‌نامه :
1-4- این تفاهم نامه در 4 ماده و 20 بند تدوين شده است.
2-4- اين تفاهم نامه از تاريخ 1398/05/11 لغايت 1404/05/11 معتبر است و با اعلام قبلي و موافقت طرفين قابل فسخ و در صورت رضايت طرفين قابل تمديد خواهد بود.

 

دكتر حسن خاني ایوریق
قائم مقام رئیس هلدینگ ونداد

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.