سبد خرید

نویسنده برگزیده داستان کوتاه

رزومه ادبی فرهنگی استاد ابراهیم باقری حمید آبادی

نویسنده برگزیده کودک و نوجوان اولین جشنواره جایزه ادبی فرزانه، آبان 1398 قائم شهر

ابراهیم آبادی متولد 1354 حمید آباد ساری ، صاحب 35 ( سی و پنج ) عنوان کتاب طی 12 سال اخیر در موضوعات: داستان (کودک، نوجوان، بزرگسال) – زندگی نامه – خاطره – پژوهش (ادبی، فرهنگ مازندران)

تألیف ده ها مقاله ادبی، ژورنالیستی، علمی در حوزه ی ادبیات، زبان شناسی، فرهنگ عامه و مباحث اجتماعی و فرهنگی، برخی از مقالات علمی باقری در همایش های علمی و ملی حائز رتبه و واجد ارائه کنفرانس علمی شدند مثل : بررسی روایت و وجوه داستانی در اشعار تبری نیما، کشف داستان مینی مال در اشعار امیر پازواری، تاثیر روانی محدودیت مساحت بر ساکنان ساختمان های مسکن مهر و …

کسب بیش از 40 (چهل) رتبه و مقام در جشنواره های ملی و بین المللی در حوزه شعر و تالیف داستان های کوتاه و پژوهش های ادبی طی 12 سال اخیر. پرکارترین نویسنده و فعال فرهنگی 15 سال اخیردر مازندران در حوزه نقد و کارشناسی کتاب های شعر و داستان و خاطره و برگزاری جشنواره های ادبی و داوری آنها مثل جشنواره های: اشک انار، سفرنامه نویسی راهیان نور، خاطره نویسی دفاع مقدس، نقد پیش از چاپ کتاب، جشنواره ادبی دانشگاه علوم پزشکی و …

فقط در سال 1396 موفق شدند طی یک سال 10 عنوان کتاب تألیف کنند نَه کتاب های دم دستی بلکه آثاری که نظر کارشناسان زبده را برای چاپ و انتشار آنها جلب کرد و برخی از آنها در جشنواره های ملی حائز رتبه شدند. بطوریکه فقط کتاب تتوک ( داستان نوجوان ) 2 جایزه بین المللی داخلی و سه جایزه ملی و استانی را از آن خود کرد.

اهل خموت اولین دایره المعارف و کتاب درباره شهدای گمنام در کشور است که رویکرد ادبی و پژوهشی توامان دارد و در جایزه ملی کتاب سال دفاع مقدس برگزیده شد.

تیناری اولین مجموعه داستان کوتاه با مولفه های داستان مدرن به زبان مازندرانی است که تاکنون در مازندران چاپ و منتشر شده است.

آخرین فصل رزهای بی رنگ اولین مجموعه داستان کوتاه بر اساس زندگی شهدا در کشور است که توسط این نویسنده به رشته تحریر درآمد. جوایزی هم در جشنواره های ملی دریافت کرد.

خضر دهم اولین مجموعه داستان کوتاه مدرن با رویکرد الهام از زندگی و اندیشه های امامان در کشور استخضر دهم درباره امام هادی است داستان هایش در جشنواره های مهم ملی هم جایزه گرفتند و …

این اولین ها و دریافت جوایز نشان می دهد که باقری علاوه بر وسعت فعالیت و پرکاری، ایده ها وخلاقیت های نو و خوبی دارد و آثارش در خور توجه و تاثیر گذار است.

انجمن ادبی ونداد قائم شهر

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.