سبد خرید

شاعر برگزیده شعر سپید فارسی

رزومه ی ادبی فرهنگی استاد ناصر رنجبر

شاعر برگزیده شعر سپید در اولین جشنواره جایزه ادبی فرزانه، آبان 1398 قائم شهر

ناصر رنجبر متولد اول فروردین 1338 قائم شهر فارغ التحصیل دانشسرای تربیت معلم است که به افتخار ایثارگری نیز نائل آمده است. ایشان صاحب 8 جلد کتاب در حوزه ی شعر می باشند که سه جلد آن مختص به دوبیتی های اوست که شامل بر 1000 قطعه در 6 وزن اختصاصی و غیر اختصاصی با نام خانه در سکوت از انتشارات هزاره ققنوس تهران است و الباقی در حوزه ی شعر سپید است با نامهای شاید اگر باد نمی سرود و در خواب نردبانی که شکست از انتشارات یسنا قائم شهر و یا اندوه سر به هوای من، با اینهمه بن بست و بیچاره سلولهایم از انتشارات سولار تهران می باشند که هر کدام در مجلدات بالغ بر 150 صفحه به افتخار چاپ نائل آمدند. علاوه بر آنان، کتاب کلاغ پر شامل بر 600 قطعه شعر کوتاه کاری کلماتور و دِل گَپ حاوی سروده های تبری با برگردان فارسی و دیوان من حاوی 300 قطعه غزلیات و طنزیات و محاورات اند که آماده ی چاپ اند. مضافاً اینکه کتاب شاعران کرانه های دور در 350 صفحه حاوی بررسی سروده ها و زبان شعری 65 شاعر منطقه ی قائمشهر نیز هم اکنون به همت ( انتشارات ونداد ) آخرین مراحل چاپ را می گذراند. و نیز کتاب یادداشت های یک شاعر شامل ده ها مقاله ی ادبی – اجتماعی در 150 صفحه آخرین ارمغان ایشان به جامعه ی ادبی و مردم شریف ایران زمین است. علاوه بر آثار ادبی از موهبت دهها لوح سپاس و تقدیر نامه ی جشنواره ای نیز بهره مندند که به کارنامه اش روح اهورایی می بخشد.

و اما در بعد اجرایی

از مؤسسین و دبیران انجمن خانگی ( فرزانه ) بودند که پس از 5 سال فعالیت سرانجام با انجمن ارشاد ادغام و یکپارچه شده است.

از مؤسسین و دبیران انجمن خانگی ( دوستدران نیما ) بودند که چند سالی آنرا دو هفتانه در منزل خود برگزار می نمودند که بدلیل مشغله هایی آن را کنسل کردند.

مبتکر و مجری و اسپانسر جشنواره آش نذر شعر ( آنش ) بودند که سالانه و به مدت 7 سال در منزل ایشان برگزار می شده است که بدلایلی از آن نیز صرفه نظر نمودند.

عضو دائمی انجمن ادبی و خانگی تبرستان به دبیری زنده یاد استان فخرالدین سورتجی و انجمن ادبی مازندران بوده و هست که هر دوشنبه در مرکز مطالعات ایران شناسی به ریاست استاد سیروس مهدوی و دبیری استاد ایرج اصغری برگزار میشود.

هم اکنون نیز از موسسین و بانیان انجمن ادبی ( ونداد ) می باشند که دبیری علمی آن را نیز عهده دارند. انجمنی که مبتکر و بانی ( جایزه ادبی فرزانه ) در قائمشهر است.

انجمن ادبی ونداد قائم شهر

 

 

 

بانوی شعر شمال

رزومه ی ادبی فرهنگی استاد رویا اسداللهی

شاعر برگزیده ( بانوی شعر شمال ) در اولین جشنواره جایزه ادبی فرزانه آبان 1398 قائم شهر

رویا ( فاطمه ) اسداللهی متولد 1343 از شهرستان قائمشهر. ایشان سالهاست در عرصه شعر و داستان و نویسندگی شهره ی عام و خاص اند طوریکه هیات داوران او را بعنوان بانوی شعر شمال برگزیدند.

از افتخارات این بانوی بزرگوار:

برگزیده شدن در جشنواره  کشوری نامه ای به امام رضا ( ع) سال 1392

برگزیده شدن در بخش بومی نامه ای به امام رضا (ع) در سه دوره پیاپی 1394 – 1395 – 1396

برگزیده سه دوره جشنواره شعر دفاع مقدس ( اشک انار ) بخش کودک و شعر سپید

برگزیده جشنواره استانی عترت و قرآن

برگزیده استانی شعر شهید

برگزیده استانی شعر بسیج

منتخب شعر علوی

منتخب شعر تبری نوچ

منتخب چند دوره شعرهای استانی

دارای کتاب چندمین دیوار ( شعر سپید ) از انتشارات مایا ( تهران )

مجموعه کتاب مشترک زنان ایران به نام ” و من زنی ” گرداورنده خانم دکتر بیتا قنبری

دو کتاب مشترک تبری ” تش نا وارش ” گرداورنده : جناب مسعود بنی شیخ الاسلام از انتشارات وارش وا

کتاب تبری اسکیجه ( هق هق ) گرداورنده مسعود بنی شیخ الاسلام انتشارات وارش وا

کتاب مشترک ماه و توکا ترجمه دکتر پرویز حسینی

فعال در تمام انجمن های ادبی شعر و داستان استان و شهرهای هم جوار دارای مدرک دوره مقدماتی از کارگاه شعر سپید. اگر چه اصالت پدری ایشان به الشتر لرستان و مادری اش به میر قوام الدین مرعشی نجفی بر می گردد اما از کودکی ساکن قائم شهر و افتخار آور این شهر هستند و چند سالی نیز به شغل شریف آموزگاری در تهران شاغل بودند.

انجمن ادبی ونداد قائم شهر

 

 

 

ترانه سرای برگزیده شعر سپید فارسی

رزومه ی ادبی فرهنگی استاد فریده عزیزی

ترانه سُرای برگزیده اولین جشنواره ادبی فرزانه آبان 1398 قائم شهر

ترانه چند سالی است خود را آرام آرام به استقلالی نسبی رساند تا جایی که امروز بر خلاف گذشته های دور ارتباطی تنگاتنگ با ملودی و موسقی برقرار نمود تا به حضور کارآمد و آنلاین خود حقیقتی انکار ناپذیر ببخشد. در کنار ذات ترانه که لبریز از مهربانی و سرشار از عواطف انسانی است پارادوکسیکالی شکل گرفت که چنان شرایطی را برای شاعران مان فراهم آورد که به آسانی بتوانند وارد عرصه های لایه مند جامعه ی مدنی ما شوند در این میان خانم فریده عزیزی بانوی قائمشهری مان با اصلیتی سوادکوهی توانست مرزهای ترانه را یکی پس از دیگری تسخیر کند طوریکه این روزها آثارش از مراکز صدا و سیمای مازندران به همسایگی هایمان نیز کشیده شدند و از بلندگوهای پایتخت نیز شنیده میشوند.

ایشان متولد 1359 از گنبد کاووس اند که سرنوشت، او را همدل و همزبان قائم شهری های خونگرم کرده است. وی 8 سالی هست که با حضور در انجمن های ادبی استان به تلمذ از بزرگان این عرصه نشسته است که حاصل آن بالای 80 اثر تنظیم شده دارد که بخشی از آنان به ثمر نشست و ترانه شدند.

” گل نازنینم ” با صدای مُقتدا غرباوی

” عشقم ” با صدای علی گوهری

” زخم عاشورا ” با صدای یاور غلامی

” منُ ببخش ” با صدای مرتضی وفایی

از دهها اثر به ثمر نشسته ایشان است که تقدیم جامعه ی هنری گردید.

علاوه بر آن دو کتاب آماده ی چاپ دارند که به دلیل مشغله های اجرا و موسیقی نتوانست آنان را به طبع چاپ بیاراید.

یکی از ویژگی های خانم فریده عزیزی حضور در عرصه های مختلف سُرایش از جمله مذهبی و آیینی – بومی و ملی – ادبی و مدنی و موضوعاتی مربوط به شهدا و عشق و عرفان … می باشند که رنگارنگی خاصی به ایشان می بخشند.

روزهای زیباتر برای ایشان آرزو می کنیم

انجمن ادبی ونداد – قائم شهر

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.