سبد خرید

 

دپارتمان شعر

انتشارات ونداد در راستای اهداف عالیه خود در جهت حمایت از شاعران ایرانی بالاخص شاعران منطقه قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ، دپارتمان شعر خود را راه اندازی نموده است. این دپارتمان سعی می نماید تا آثار شاعران این منطقه را بصورت رایگان منشر نماید. تا بتواند علاوه بر دلگرمی و مطرح شدن این گروه از عزیزان فرهیخته این بخش از سرزمین ایران، باعث رشد و تعالی فرهنگ شاعری در بین نسل جمعیتی آینده قائم شهر گردد.

 

ساختارهای اجرایی دپارتمان شعر

این دپارتمان با همکاری و هماهنگی استاد فرزانه جناب آقای ناصر رنجبر طراحی و اجرا شده است. کلیه اشعار شاعران عزیز، براساس طرح پیشنهادی این دپارتمان به دو بخش اصلی شامل 1) اشعار کلاسیک، و 2) اشعار سپید تقسیم بندی می گردند و سپس بر اساس ساختارهای شعری به دسته های مختلف تقسیم و براساس نام و نام خانوادگی شاعران و محتواهای شعری برچسب گذاری خواهند شد و در خاتمه در برگه های مرتبط این دپارتمان نمایش داده می شوند. همچنین کلیه شاعران و زبان شناسان فارسی علاقه مند می توانند در برگه نقد شعر، آثار ارائه شده را به بوته نقد علمی و فرهنگی کشیده و آثار نقد شعری آنها طبق چهارچوب های این دپارتمان در برگه مرتبط نمایش داده خواهد شد.

این دپارتمان برای ماندگار نمودن آثار شاعران قائم شهری علاوه بر انتشار برخی از اشعار منتخب آنها در این دپارتمان، آمادگی دارد تا اشعار آنها را براساس طرح های پیشنهادی خود بصورت کتب مکتوب، کتب صوتی و الکترونیکی منتشر نماید. همچنین کلیه شاعران عزیز می توانند اشعار خود را ضبط و جهت بارگذاری در برگه رادیو صداهای ماندگار قائم شهر به این دپارتمان ارسال نمایند.

 

 

لیستی از شاعران موفق و فعال قائم شهر: به امید حضور سبز آنها در انتشارات ونداد

این لیست در ویژه نامه نوروز نشریه مذاکره: شماره 46 – یک شنبه 20 اسفندماه – 1397 منتشر شده است.

 

 

آئین نامه اجرایی، دپارتمان شعر انتشارات ونداد

دپارتمان شعر انشارات ونداد، دارای آئین نامه اجرایی ذیل می باشد که ضروری است پیش از ارسال آثار مطالعه بفرمائید.
1- هرگونه سرقت ادبی و ارسال شعر به نام خود یا فرد دیگری ممنوع بوده و مسئولیت آن با نویسنده می باشد و دپارتمان شعر، انتشارات ونداد هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. لذا آثار را با نام و نام خانوادگی اصلی خود ارسال نمایید. در صورت مشاهده سرقت ادبی، فرد خاطی برای همیشه در لیست سیاه دپارتمان قرار خواهد گرفت و بطور رسمی در سایت اعلام خواهد شد.
2- اشعار ارسالی باید سروده و نوشته خود شما باشد، محتوای هرزه نگاری و اروتیک نداشته و هرگونه نسخه برداری و ویرایش و نقض حق مالکیت معنوی مولفین دیگر نباشد. شایان ذکر است که هر اثر باید دارای اسم باشد (اختصاص یک نام برای اثر ارسالی جهت ثبت). در صورت تمایل همراه با آثار شماره تماس خود را مرقوم فرمایید تا در صورت نیاز امکان برقراری ارتباط با صاحب اثر میسر باشد.
3- پس از بررسی آثار دریافتی و تایید اساتید دپارتمان شعر، مدارک لازم از شاعران محترم دریافت، پروفایلشان در سایت ایجاد و آثارشان ثبت خواهد شد. ارسال مدارک توسط شاعر ( صاحب اثر ) منزله درخواست رسمی ثبت ( با رضایت کامل انتشار اثر یا آثار ) از دپارتمان شعر انتشارات ونداد می باشد. لطفا آثار را به صورت تکست ( نوشته تایپ شده ) ارسال کنید. آثاری که به صورت عکس نوشته باشد تایید نخواهند شد. ضمنا هر شاعر می تواند حداکثر هفته ای سه تا پنج اثر ارسال کند و دلیل این محدودیت رسیدگی به دیگر ارسالی ها، رعایت عدالت و نوبت برای کلیه عزیزان درخواست کننده می باشد!
4- هویت اصلی شاعر و نویسنده باید برای دپارتمان شعر انتشارات ونداد محرز و ثابت شده باشد، نام مستعار مورد قبول نمی باشد و مشخصات فردی و اصلی شاعر در پروفایل ایجاد شده درج می شود و آثار افراد مجهول الهویه منتشر نخواهد شد.
5- اطلاعات، تصاویر، شعرها و مطالب ارسالی باید در چهارچوب شرع مقدس اسلام و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد.
6- ارسال آثار سیاسی اکیدا ممنوع است.
7- توهین به افراد، گروه ها، قومیت ها، ائمه اطهار، شخصیت های سیاسی، دینی و دولتی در هر شکل و قالبی ممنوع است.
8- دپارتمان شعرانتشارات ونداد با نظر کارشناسان خود، مجاز به رد یا قبول یک یا تمام اشعار و خواسته های کاربران بدون هیچ گونه توضیحی می باشد و حتی المقدور توضیحات مناسب ارائه خواهد شد.
9- اگر یکی یا همه بندهای فوق و شرایط استفاده و سیاست کاری دپارتمان شعر انتشارات ونداد را قبول ندارید، مجاز به ارسال اثر و استفاده از خدمات دپارتمان شعر نمی باشید.
10- مسئولیت پاسخگویی به مراجع قضایی در خصوص شکایت احتمالی در رابطه با محتوای ارسال شده شعر که منتسب به صاحب اثر آن می باشد بر عهده ارسال کننده است و دپارتمان شعر انتشارات ونداد هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

 

 

این دپارتمان چشم در راه دارد تا با حضور شاعران صاحب سبک و فعال و نیز شاعران جوان قائم شهری، مجموعه نشست های فرهنگی در قالب های مشاعره، شعر خوانی، شب شعر و یا نقد شعر در قائم شهر برگزار نماید. به امید پویایی بیشتر و موثرتر حوزه فرهنگ و اندیشه قائم شهر

 

 

 

 

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.