سبد خرید

 

 

 

مجموعه نخست: صدای ماندگار استاد فرزانه، شاعر و ترانه سرای عزیز، جناب آقای ناصر رنجبر

الف- بیوگرافی استاد

سلام … ناصر رنجبر هستم، متولد اول فروردین 1338 قائم شهر.
سیزده ماه جبهه دارم و به افتخار ایثارگری نائل آمدم که جای خوشبختی است.
صاحب 8 جلد کتاب در حوزه ی شعر هستم که سه جلد آن مختص به دوبیتی است که شامل بر 1000 قطعه در 6 وزن اختصاصی و غیر اختصاصی با نام (خانه در سکوت) می باشد و الباقی در حوزه ی شعر سپید است با نامهای (شاید اگر باد نمی سرود)، (در خواب نردبانی که شکست)، (اندوه سر به هوای من)، (با اینهمه بن بست) و (بیچاره سلولهایم) که به افتخار چاپ از انتشاراتی های یسنا (شمال)، هزاره ی قفنوس (تهران) و سولار (تهران) نایل آمدند.

کتاب (کلاغ پر) شامل 500 قطعه شعر کوتاه کاری کلماتوری … و (دیوان) قطوری نیز از غزلیات و طنزیات و محاورات آماده ی چاپ دارم. در حوزه ی نوشتاری، بالای 100 تا 150 قطعه یادداشت در زمینه ی ادبیات و موضوعات سیاسی اجتماعی آماده ی چاپ دارم.

آخرین کار من هم یادداشتهای ادبی در معرفی شاعران حوزه ی قائم شهر است که در دست دارم و امیدوارم توفیقی در این زمینه نیز شامل حال من بشود.

از موسسین و دبیر انجمن خانگی (فرزانه) هستم که پس 10 سال فعالیت سرانجام با انجمن ارشاد ادغام و یکپارچه شده است.
از موسسین و دبیران انجمن خانگی (دوستداران نیما) هستم که چند سالی آنرا دو هفتانه در منزل خودم برگزار می کردم که بدلیل مشغله ام آن را کنسل کردم. بانی و مجری و اسپانسر جشنواره آش نذر شعر (آنش) بودم که سالانه و به مدت 7 سال در منزل بنده برگزار می شد که بدلایلی از آن نیز صرفه نظر کردم.

عضو دائمی انجمن ادبی مازندران هستم که هر دوشنبه در مرکز مطالعات ایران شناسی به ریاست استاد سیروس مهدوی و دبیری استاد ایرج اصغری بر گزار میشود.

سه فرزند دارم … پسر بزرگم مسعود فارغ التحصیل مهندسی برق نوشیروانی بابل (متاهل)، پسر آخرم سعید فارغ التحصیل مهندسی برق دانشگاه علوم و فنون بابل (آماده به خدمت سربازی) و دخترم مهدخت (متاهل) فارغ التحصیل مترجمی زبان از قائم شهرند که جملگی به افتخار بیکاری نائل آمدند.

پدرم نیز چهل سال مقام خدمت در اداره ی ثبت احوال استان را داشتند که خوشبختانه ایشان به افتخار بازنشستگی نایل آمدند.

ناصر رنجبر _ 1379/10/18