سبد خرید

برگزاري همايش ها، سمینارها و کارگاه های تخصصی تلاشي در راستاي اغناء روحيه جستجوگري و كاوشگري جامعه علمي دانشگاهي، فرهیختگان، نخبگان، فعالان و علاقه مندان عرصه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، و هنری براي كسب معلومات و اطلاع از يافته هاي جديد در عرصه های مورد علاقه خود در علم، فرهنگ و دانش است. علاوه بر آن، برگزاری چنین گردهمایی هایی به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه ای برای فعالیتهای جمعی کمک شایانی می نماید.

يكي از فعاليتهاي مهم هلدینگ ونداد، برگزاري همايش ها، سمینارها و کارگاه های تخصصی در عرصه های مرتبط با شهر هوشمند خلاق با رویکردی فناورانه به مقوله های علمی، اجتماعی، فرهنگی، ادبی، هنری در سطوح مختلف استانی، منطقه ای، ملی و بين المللي مي باشد كه می تواند از طريق همكاري های علمی و پژوهشی مشترك با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، شبکه های علمی، سازمان ها، ادارات و شرکت ها و موسسات و انجمن های دولتی و غیر دولتی در سطح ملی و بین المللی اجرا شود. لذا در راستاي هرچه بهتر انجام شدن این فعالیت ها، موسسه فرهنگی هنری تک منظوره شهر هوشمند خلاق ونداد بعنوان یکی از اجزای هلدینگ ونداد، در اردیبهشت ماه سال 1399 تاسیس و شروع بکار نموده است. این موسسه مجموعه اي را تحت عنوان راهنماي جامع برگزاري همايش ها، سمينارها و کارگاهای تخصصی تنظيم كرده است. در اين آئین نامه سعي شده است، وظايف واحدهاي مختلف زير مجموعه همايش با جزئيات كامل بيان گردد تا راهنماي مناسبي براي برگزاركنندگان باشد. در همين راستا کلیه اجزای ساختاری هلدینگ ونداد، خدماتي را توسط كارشناسان هلدینگ در زمان معين با هماهنگي و پيگيري موسسه فرهنگی هنری تک منظوره شهر هوشمند خلاق ونداد ارائه مي نمايند. اميد است اجراي اين برنامه بتواند بخشي از مشكلات فرا روي برگزاركنندگان محترم را حل كرده و در برگزاري همايش ها، سمينارها و کارگاهای تخصصی مفيد واقع شود.

 

همايش / كنگره:

همایش / کنگره گردهمايي است رسمي، متشكل از متخصصين و افراد با تجربه كه در آن ضمن طرح تازه هاي علمي، نتايج تحقيقات و پژوهشهاي انجام شده در موضوع علمي مشخص بصورت ارائه مقاله، سخنراني و پوستر برگزار مي گردد. همایش / كنگره داراي سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره اي از يك تا پنج سال يكبار تكرار مي گردد. طول مدت كنگره معمولا دو روز يا بيشتر مي باشد.

همايش / كنگره در سطح بين المللي: همايشي است كه داراي ويژگيهاي زير باشد: الف) به تصويب هيئت وزيران رسيده باشد. ب) با مشاركت يك يا چند سازمان يا انجمن تخصصي خارجي برگزار شود. ج) حداقل 5 سخنران از 3 كشور خارجي در آن مشاركت علمي داشته باشند. د) داراي هدف و موضوع بين المللي باشد بطوریکه مخاطباني از مليت هاي گوناگون داشته يا موضوع مورد علاقه مليت هاي مختلف را مورد بحث قرار دهد.

همايش / كنگره در سطح منطقه ای یا ملی: همایشی است که موضوع انتخاب شده مربوط مورد نیاز کشور یا منطقه از کشور بوده و شرکت کنندگان درآن می توانند از کل کشور باشند و مقالاتی که در ان ارائه می شوند توسط صاحب نظران و اعضاء مراکز تحقیقاتی در کل کشور تهیه و پس از داوری و تایید علمی ارائه می شوند.

همايش / کنگره در سطح استانی یا داخل دانشگاهی: همایشی است که موضوع مربوط مورد علاقه و نیاز درون دانشگاهی یا استانی می باشد و شرکت کنندگان در آن از محدوده همان منطقه دانشگاهی می باشند و مقالاتی که در آن ارائه می شوند بطور قالب توسط صاحب نظران و اعضاء مراکز تحقیقاتی فعال در استان تهیه و پس از داوری و تایید علمی ارائه می شوند

 

سمينار تخصصی

سمینار تخصصی عبارت است از نوعی از اجتماعات و گردهمايي ها كه هدف آن بيان تازه هاي علمي، مبادله تجربيات و تجديد اطلاعات در جهت چاره جويي و حل مشكلات حرفه اي شركت كنندگان است. سمينارها به صورت ارائه سخنراني، ميزگرد، پانل و جلسات پرسش و پاسخ ارائه مي گردد و طول مدت آن بيش از يك روز و معمولا دو تا سه روز مي باشد.

 

کارگاه های تخصصی

کارگاه تخصصی به منظور آموزش مسائل علمي در سطح موضوعات تخصصي درباره موضوعي خاص به صورت سخنراني و كار گروهي برگزار مي گردد. در کارگاههای آموزشی هر يك از سخنرانان درباره جنبه خاصي از موضوع به بحث مي پردازند. مخاطبين کارگاههای آموزشی جامعه علمي دانشگاهي، فرهیختگان، نخبگان، فعالان و علاقه مندان عرصه های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، ادبی، و هنری مي باشند. طول مدت کارگاهها معمولا يك و یا دو روز است.

* عبارت مراسمات برای سهولت در بیان مفاهیم این آئین نامه، به معنی مجموعه همایش، سمینار تخصصی و کارگاه آموزشی می باشد.

 

فرایند اجرایی

تصویب در شورایعالی هلدینگ ونداد برای برگزاري مراسمات

بر اساس اعلام نظر هر یک از اجزای هلدینگ ونداد، تقاضاي برگزاري مراسمات ابتدا در شورایعالی هلدینگ ونداد مصوب و سپس در صورت نیاز جهت اخذ مجوزهای بعدی براساس نوع مراسم با ذكر عنوان، نوع مراسم و تاریخ برگزاری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر ارائه می گردد.

تصویب در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

در صورت برگزاری مراسمات در سطح استانی و ملی مجوزهای لازم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران می بایست اخذ گردد. در این مرحله ممکن است از برگزار کنندگان دعوت شود جهت ارائه دلایل برگزاری مراسمات در معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران حضور یابند.

 

تصویب در هیات وزیران

در صورت برگزاری مراسمات در سطح بین المللی مجوزهای لازم از هیات وزیران با هماهنگی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می بایست اخذ گردد.

 

ارکان اجرایی و علمی مراسم علمی

هر مراسم علمی دارای ارکانی از قبیل رئیس شورای سیاست گذاری، شورای سیاست گذاری، دبیر کل، دبير اجرايي، کمیته اجرایی، دبیر علمي و کمیته علمی می باشد.

 

وظایف ارکان اجرایی

وظایف رئیس شورای سیاست گذاری

رئیس شورای سیاست گذاری به عنوان بالاترین مقام، مسئولیت اجرایی، علمی و مالی مراسم علمی را برعهده دارد.

وظایف اعضای شورای سیاست گذاری

جلسات شورای سیاست گذاری به منظور تصميم گيري در خصوص موارد زیر برگزار می گردد:

الف) تعيين نام نهایی، زمان برگزاری، مکان برگزاری، سطوح اجرایی بين المللي و ملی و مكان دبيرخانه.

ب) بررسي چگونگي تامين و هزينه كرد منابع مالي مراسم شامل نوع تعامل با سازمانها و حامیان.

ج) بررسي رئوس وظایف کمیته اجرايي و کمیته علمی و نوع و چگونگي همكاري سازمان و موسسات در برگزاري مراسمات.

د) طرح و بيان پيشنهادات، تجربيات و توصيه هاي لازم در خصوص نحوه برگزاري هرچه بهتر مراسمات.

وظایف دبیر کل

دبیر کل همان مدیرمسئول موسسه می باشد و کار نظارت بر فعالیت دبیر اجرایی و دبیر علمی مراسم را بر عهده دارد.

 

دبیر علمی

دبير علمي پس از تعيين و دريافت ابلاغ از سوی مدیرمسئول موسسه یا همان دبیرکل همایش، مسئول تشكيل كميته علمي مراسم با هماهنگی دبیرکل مي باشد. این افراد می بایست مركب از متخصصين و کارشناسان با تجربه و متبحر در محورهای علمي مرتبط با هر مراسم مي باشد. به منظور افزايش اعتبار و غناي علمي مراسم علمی پيشنهاد مي شود از متخصصين صاحب نام استانی و کشوری نيز جهت عضويت در كميته علمي مراسم دعوت به عمل آيد. دبیر علمی، مسئول پیگیری کلیه وظایف محول به کمیته علمی می باشد.

شرح وظايف كميته علمي

اعضای این کمیته موظفند محورهاي علمي مراسمات را به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند. همچنین این اعضا می بایست موارد مرتبط با کمیته را مشخص نمایند و جهت تصویب به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند.

 

دبير اجرايي

دبیر اجرایی پس از تعيين و دريافت ابلاغ از سوی مدیرمسئول موسسه یا همان دبیرکل همایش، مبادرت به تشكيل كميته اجرائي با هماهنگی دبیرکل مي نمايد. دبير اجرائي مراسمات افراد متناسب و داراي توانمندي هاي لازم را جهت عضويت در كميته اجرائي و شركت در جلسات دعوت مي نمايد.

شرح وظايف كميته اجرايي

اعضای این کمیته موظفند محورهاي اجرایی مراسم علمی را به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند. همچنین این اعضا می بایست موارد مرتبط با کمیته را مشخص نمایند و جهت تصویب به شورای سیاست گذاری پیشنهاد دهند.

 

واحدهاي عملياتي كميته اجرايي

دبيرخانه، هماهنگي و تبليغات

انتشارات

تداركات

تشريفات، روابط عمومي

سمعي و بصري

طراحي و امور سايت

امور مالي مراسمات

الف) اعتبار تخصيصي از طريق هلدینگ ونداد

ب) وجه ثبت نام شركت كنندگان

ج) كمك مالي و اجرايي دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، شبکه های علمی، سازمان ها، ادارات و شرکت ها و موسسات و انجمن های دولتی و غیر دولتی در سطح ملی و بین المللی

د) جذب حاميان مالي

ه) واگذاري غرفه هاي مراسمات

و) فروش كتاب در جنب مراسم علمی

ز) جلب كمك از سازمانها و ارگانهاي مختلف مدیریت شهری به صورت تامين اعتبار یا در اختيار قراردادن امكانات مورد نياز مراسمات

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.