سبد خرید

 

ونوشه خانی ایوریق

(سفیر کتاب خوانی “با هم بخوانیم” بخش کودک و نوجوان، انتشارات ونداد)

 

انتشارات ونداد جهت تکمیل سفیران کتاب خوانی خود از همه کودکان و نوجوانان قائم شهری
دعوت به همکاری می نماید.

 

انتشارات ونداد حلقه‌ای دیگر از پیوند میان کالای فرهنگی بخصوص کتاب را با نویسندگان و مخاطبان واقعی در شهرستان قائم شهر جهت حمایت از نویسندگان و شاعران نسل جوان و ارتقای فرهنگ کتاب خوانی را در دپارتمان کودک و نوجوان طراحی و راه‌اندازی کرده است.

این دپارتمان سعی می نماید تا آثار نویسندگان و شاعران کودک، نوجوان و جوان قائم شهری را بصورت رایگان منتشر نماید. تا بتواند علاوه بر دلگرمی و مطرح شدن این گروه از عزیزان فرهیخته قائم شهری، باعث رشد و تعالی فرهنگ نویسندگی و شاعری در بین نسل جمعیتی آینده قائم شهر گردد.

این دپارتمان با تدوین و اجرای برنامه قائم شهر: برند شهر مروج کتابخوانی حقوق بشر و سلامت و توسعه پایدار (با هم بخوانیم) سعی نموده است با برگزاری جشنواره های مختلف شهری دوستدار کتاب اقدامی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و توسعه فرهنگی در سطح محلات، مساجد، مدارس، مراکز بهداشتی و درمانی و سازمان های مردم نهاد، آموزشگاه ها، باشگاه های ورزشی و گروه های کتاب خوان مستقل بتواند شاخص های کتاب خوانی را در سطح خانواده ها و کودک و نوجوان بطور معنی داری ارتقا دهد. هدف از برگزاری این جشنواره حمایت از اقدامات انجام شده و پیشنهادهای نو و ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی، توجه دادن مردم و نهادهای شهری به اهمیت کتاب در سطح شهرهای مختلف کشور بعنوان یک الگوی موفق است.
از سوی دیگر سال‌هاست که خانواده‌های ایرانی از در دسترس نبودن کتاب‌ های مناسب کودک و نوجوان گله‌مند هستند و براستی هنگام دنبال کردن این کتاب‌های مناسب و نیافتن آن‌ها آشفته می‌شوند و گاه اصل کار را کنار می‌گذارند. کتاب‌های کودک و نوجوان از جمله پدیده‌های فرهنگی است که نقش خانواده یا آموزگار و مربی در تهیه آن انکارناپذیر است. در این مورد این کودک نیست که انتخاب می‌کند بلکه بزرگترها برای او کتاب را انتخاب می‌کنند. گزینش کتاب های مناسب کودک و نوجوان در بازار بی در و پیکری به نام محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان که هر سودجویی قصد پول درآوردن از آن را دارد کاری آسان نیست. باید کتاب‌های پالوده را از کتاب‌های آلوده جدا ساخت. این کار را کارشناسانی انجام می‌دهند که در این زمینه آزموده شده‌اند. آن‌ها می توانند تفاوت های یک روایت یا تصویر هنری و فرهنگی را از روایت ها و تصویرهای کم‌مایه یا بی‌مایه بشناسند و آن را به مخاطبان خود معرفی کنند.
در حقیقت کار دپارتمان کودک و نوجوان انتشارات ونداد از یک سو کارشناسی و گزینش کتاب های مناسب کودکان و نوجوانان و از سوی دیگر در دسترس گذاشتن آن ها در فروشگاه مجازی یا حقیقی خود است. انتشارات ونداد جدای از کارشناسی و فروش کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان و کالاهای فرهنگی دیگر، کار بسیار با ارزش راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های گروه های هدف شهری را انجام می‌دهد. امروزه یکی از کارهای مهم در روند کتابخانه‌سازی تجهیز آن کتابخانه به کتاب‌های مناسب و طبقه‌بندی علمی کتاب‌ها است که همه این ها را شما می توانید از راه سایت انتشارات به کارشناسان ما سفارش دهید.
در این بخش همچنین تجربه های ترویج کتابخوانی در این برنامه با هم بخوانیم آورده خواهد شد. کلیه افراد علاقه مند که در برنامه با هم بخوانیم شرکت دارند می توانند تجربه هایشان در اینجا گردآوری نمایند.

 

 

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.